Zrcadlo

Předmět, bez kterého si těžko představíme náš život. Přesto vždy přitahoval svou tajemností. 

Prvobytní lidé, když viděli svůj odraz v hladině řek a jezer, jej považovali za tvář ducha vod, odpovědného za smrt utopených.

První kovová zrcadla vznikla ve třetím tisíciletí před naším letopočtem na území dnešního Íránu a Turkmenistánu. Na počátku byly vytvořeny z bronzu a stříbra. Použití skla spadá až do římské doby v 1. století př. n. l. Středověk rozvinul jejich výrobu i když se stále používaly i kovové nádobky s vodou.

O jiném použití zrcadel než k běžné lidské potřebě se začalo uvažovat ve 14. století. Tehdy se začalo uvažovat o jeho vojenském využití, zejména pro špióny, předávající tak zprávy za zády vojenských ležení. Mnohé otázky kolem zrcadel zvažoval legendární Leonardo da Vinci.

zrcadlo1

Světová móda zrcadel vypukla v polovině 18. století. Od těch dob už bylo málo domů, které by neměly zrcadlo na svých stěnách.

Současná zrcadla mají nejrůznější použití. Např. do své výbavy je přijali psychologové. Ti radí lidem s depresí, aby se více dívali do zrcadla. Bylo zjištěno, že lidé, kteří pomýšlí na sebevraždu, od svého úmyslu upouští, pokud se podívají do zrcadla – nachází novou chuť do života.

V jednom newyorském institutu dlouho zkoumali vliv zrcadel na lidský organismus. Bylo zjištěno, že zdraví a sebevědomí lidé, kteří se rádi a dlouho dívali do zrcadla, začali trpět chronickou únavou a snížením paměti.

Zrcadlo akumuluje v sobě jak příznivou, tak i nepříznivou energii člověka. Vystupuje v roli energetického vampýra pro zdravé a zase pomáhá nemocným.

Z časopisu Cesty psychotroniky

 

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 068

error: Kopírování zakázáno!