Kanibalismus včera a dnes (4) Moderní kanibalové

Případy existenčního kanibalismu neupadly do zapomnění, člověk není ještě zcela oddělen od svých dávných zvířecích zvyků. Tisk čas od času děsí své čtenáře strašidelnými zprávami o moderních kanibalech. Zpravidla jde o lidi, kteří klesli až na dno lidské společnosti, pod vlivem alkoholu a drog, lidi, kteří ztratili svou lidskou tvář.

V roce 1991 byl zatčen v USA „sériový vrah“, 31 letý Jeffrey Dahmer.

Vrah a kanibal za posledních 13 let spáchal 17 vražd. Po vraždě Dahmer své oběti rozčtvrtil a jedl. Když agenti FBI přišli na stopu vraha, a vpadli do jeho bytu, našli v mrazáku a ledničce torza čtyř zabitých lidí, čtyři oddělené hlavy, sedm vyvařených lebek.

V roce 2006 v Sydney skončil proces, který šokoval celou australskou společnost.

Soud odsoudil jistou Catherine Knight k doživotnímu vězení za to, že tato žena zabila svého manžela, a pak z něj připravila oběd. Vražda byla spáchána v roce 2000 – žena zasadila kuchyňským nožem svému muži 27 bodných ran. V tomto příběhu je zarážející to, že žena pozvala předem své dospělé děti na oběd, kde je nakrmila pokrmy připravenými z jejich otce. Naštěstí ke konzumaci nedošlo – zabránila tomu policie.

V naší době se v tisku objevují případy i existenčního kanibalismu. Jíst lidské maso degraduje lidskou osobnost. Tyto strašlivé skutečnosti se dostávají na povrch až v důsledku šokujících soudních procesů.

V roce 1996 v Novokuznětsku Alexander Spesivcev společně se svou přestárlou matkou zabil a snědl 13 dívek.

V Severodvinsku jakýsi Mariev snědl svého přítele.

V roce 1999 50 letý Alexandr Zapjancev z Čeljabinska, pracující na jatkách, zabil kamaráda, se kterým chodil pít a pak velkoryse pohostil všechny na ubytovně kotletami. Byl odsouzen jen za jednu epizodu kanibalismu, ale předpokládá se, že Zapjancev snědl více než jednu osobu.

Ve stejném roce v Kazachstánu vznikly dva případy kanibalismu.

V obci Alga 40-letý muž zabil při pití společníka, a pak společně s dalšími pijany, jako by se nic nestalo, pokračoval v pití a připravil z masa zabitého občerstvení.

Ještě neutichlo pozdvižení z tohoto zločinu, a objevil se další případ existenčního kanibalismu v centru města Alma-Ata.

Lékař, při procházení svého obvodu, v bytě rodiny Uzbajevých, skládající se ze čtyř žen, upozornil na nepříjemný zápach, připomínající mrtvolný. Lékař oznámil své podezření na policii, a ta našla ve skříni, čtyři mumifikované mrtvoly žen, u kterých byly snědeny vnitřnosti. Jak se ukázalo, matka a její tři dcery jedli své příbuzné, kteří k nim přišli na návštěvu.

V červenci 2006 v Moskvě 29-letý rodák z Krasnodaru, jistý Alexander Pojyarkov zabil a stačil do svého zatčení sníst vnitřní orgány 69-letého známého dokumentaristy Eugena Zorina.

Na konci prosince 2000 byl zaznamenán případ kanibalismu v Minsku: skupina 6 lidí, mezi nimiž byly dvě ženy, během večírku spáchali vraždu bezdomovce a konzumovali části jeho těla. Lékaři uznali tuto skupinu kanibalů zdravými. Byl to první případ kanibalismu v Bělorusku.

Příště: Náboženský kanibalismus


***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 142

error: Kopírování zakázáno!