Podivné okolnosti jevu poltergeist

Případy poltergeist jsou známy z dávné historie

V roce 1612 vyděsila manželku francouzského hugenotského pastora Francoise Perraulta v burgundském Maconu podivná příhoda.

Jakási neviditelná síla se pokoušela nadzvednout nebesa nad její postelí a v kuchyni kdosi s velkým rachotem rozházel všechno kuchyňské nádobí. Perrault, který v kritickém okamžiku nebyl doma, se pokoušel vypátrat, co se vlastně stalo. Zprvu podezíral komornou své ženy, o níž se vypravovalo, že je čarodějnice, ale podivné jevy se opakovaly i tehdy, když byla služebná prokazatelně mimo dům. Později paní Perraultová tvrdila, že slyší hlas zpívající přisprostlé písně a korunu všemu nasadilo létající kamení, které noc co noc dvanáct dní po sobě bombardovalo pastorův dům, aniž způsobilo vážnější škody.

Létající kameny v Americe

Kolem desáté hodiny dopoledne jedné květnové neděle roku 1682 začaly na dům farmáře George Waltona v New Hempshire v Nové Anglii padat spršky kamení.

Walton s celou rodinou a služebnictvem okamžitě vyběhl ven, ale nikoho, kdo by mohl být původcem tohoto útoku, nespatřil. Kameny, některé velké jako lidská pěst, dopadaly na dům téměř čtyři hodiny. Vytloukly všechna okna, pronikly střechou dovnitř, kde rozbily nádobí. Podivný jev se pak opakoval ještě téhož dne večer a pak ještě v dalších dnech. Pověrčivý Walton se domníval, že útok je dílem nějaké čarodějnice a podezíral z něho sousedku. Skutečnost, že měla černou kočku, nepochybně převtěleného ďábla, jen posilovala jeho přesvědčení o jejích nadpřirozených schopnostech. Farmář se se svými lidmi pokoušel zvíře zastřelit, ale to mu vždy uniklo. Opakující se kamenný déšť pak Waltona asi čtyřicetkrát nešťastně zasáhl a on následkem toho až do konce života trpěl chronickými bolestmi.

Archiv CP

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 276

error: Kopírování zakázáno!