Velký penis je produkt evoluce, kterou vyvolaly ženy

Mužství se stalo velkým, protože to tak chtěly ženy

Kdysi dávno

Mimochodem, je lékařský fakt, že lidský penis, v jeho současné podobě, je mnohem delší, než je nezbytně nutné k plnění své biologické funkce. To znamená k oplození samičky. Proč se tedy penisy zvětšily? Tuto otázku si položili australští vědci z Národní university v Canbeře (Australian National University, Canberra) (1).

Dospěli k závěru, že prodloužení penisů způsobily ženy, které organizovaly přirozený výběr. Ženy si totiž vybíraly partnery k sexu přednostně s většími penisy. Probíhalo to tak po tisíce let, po mnoho generací.

U našich opičích předků byly malé penisy. I dnes obrovský gorilí samec se nemůže pochlubit nijakou výjimečnou velikostí.

Něco jiného je u Homo sapiens. Australští vědci tvrdí: ke zvětšení penisu došlo před vynálezem oblečení – v době, kdy každá žena mohla vidět velikost mužského přirození.

Viděla a podle toho si mohla i vybrat. Podle nějakého, dosud neznámého důvodu si vybrala takového, kdo měl větší penis. A tak probíhal stále stejný přirozený výběr, který vedl nakonec k aktuální velikosti. Bez toho bychom mohli zůstat s rozměry penisy třeba u gorily – tři cm při erekci.

A nyní? 

Nejúžasnější věc, kterou australští vědci zjistili – starověký zvyk dávat přednost většímu penisu u žen zůstal. Alespoň na podvědomé úrovni.

„Atraktivita mužů je významně ovlivněna velikostí penisu,“ – říká šéf australského výzkumného týmu Dr. Brian Mautz, nyní pracuje jako evoluční biolog na Universitě v Ottavě (University of Ottawa, Canada) (2). – „Přesněji řečeno, zjistili jsme, že velké penisy ženy cení více než menší.“

K tomuto závěru dospěli díky 105 dobrovolnic, kterým na počítači ukazovali stylizované obrazy mužů – bez podrobností obličejů. Byly požádány, aby ohodnotily přitažlivost postav od 1-7. Figury se lišily výškou, proporcemi. Ale samozřejmě, měly penisy různých délek.

 

Obr. 1 Takové  figury hodnotily ženy v Austrálii. Foto: Proceedings of the National Academy of Sciences

Výsledky prezentovali vědci v odborném časopise Proceedings of the National Academy of Sciences (3): Většina žen si vybrala postavy s delšími penisy. Velikost mužů, stejně jako poměr šířky ramen a boků byly v preferencí žen až na dalších místech.

Mimochodem, podle Mautze, velmi velké penisy nebyly příliš populární. Stejně tak jako příliš malé. Statistická analýza ukázala, že ženy preferovaly penisy o velikostech v klidovém stavu v rozmezí od 12,8 cm do 14,2 cm. Pro srovnání, průměrná délka penisu je 9 cm.

Jaká je normální velikost? 

Před dvěma lety web TargetMap.com, který se nazývá seriózním, zveřejnil údaje o průměrné délce penisu v různých zemích světa. Co bylo zdrojem, však není zcela známo, i když některé tiskové agentury uvedly, že globální průzkum penisů provedla Australská národní agentura pro zdraví a životní podmínky (Australian Institute of Health and Welfare. (4)

O rok později bylo potřeba aktualizovat data. Richard Lynn (5) z University v Ulsteru v Severním Irsku (University of Ulster, GB) (6) ve vědeckém časopise „Personality and Individual Differences“ (7) uvedl trochu jiné údaje.


Obr. 2 – Jak velké jsou penisy ve světě? Foto: TargetMap.com

Nejdelší (průměrné) penisy na světě (opět ve stavu erekce, samozřejmě), se mohli pochlubit muži v Kongu – 17,93 cm. Následují je muži v Ekvádoru 17,7 cm, v Ghaně – 17,31 cm, v Kolumbii – 17,03 cm, Maďaři – 16,51 cm… ČR – 14,17 cm… Konec tabulky uzavírají muži v Koreji – 9, 66 cm.

A obvod penisu je největší v Kamerunu (15,59 cm), v Beninu – 15,5 cm, v Ekvádoru – 15,29 cm… v ČR – 11,65 cm… nejmenší v Thajsku – 8,99 cm. Velikosti penisů ve světě jsou uvedeny v tabulce (8), (9).

Odkazy:

(1)   The Australian National University. Internet: http://www.anu.edu.au/
(2)  Brian Mautz. Internet:  http://brianmautz.weebly.com/
(3)  PNAS. Internet: http://www.pnas.org/
(4)  Australian Institute of Health and Welfare. Internet: http://www.aihw.gov.au/
(5)  Richard Lynn. Wikipedia. Internet:  http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Lynn
(6)  Ulster University. Internet: http://www.ulster.ac.uk/
(7)  Personality and Individual Differences. Internet:   http://www.journals.elsevier.com/personality-and-individual-differences/
(8)   World Penis Size. Internet Archive:  http://www.everyoneweb.com/worldpenissize
(9)    Lodish, E.: Penis sizes worldwide: Yeah, there’s a map for that. Tucsob Sentinel, 23.3.2011. Internet: http://www.tucsonsentinel.com/nationworld/report/032311_penis_size_map/penis-sizes-worldwide-yeah-theres-map-that/

 

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 225

error: Kopírování zakázáno!