Kouření zdraví prospěšné?

Senzační odhalení WM magazínu   

Časopis WM magazín v čísle 29/2004 předvedl další scénář celosvětového spiknutí. Tentokrát za ním nejsou vědci, nebo politici, ovládající trh s energiemi, nebo utajující převratné vynálezy.

Jde o mocnou protikuřáckou lobby, která nám zatajuje významné zjištění – že totiž kouření je náramně zdravé: je relaxační, léčí kašel a další lehká onemocnění, což dávno věděli moudří Indiáni. Kde se však vzalo množství onemocnění a úmrtí na rakovinu plic?

Z jaderných výbuchů. Právě z nich se v atmosféře prý uvolnilo množství plutonia, jehož pár molekul po vdechnutí tuto nemoc vyvolává.

Podle článku redakce (tedy zřejmě J. Wojnara – připomeňme, že jde o silného kuřáka), mezi kouřením a rakovinou plic a tedy zřejmě ani dalšími onemocněními, které se kouření přisuzují, není příčinná souvislost. Dokonce naopak – jakýsi pokus prokázal, že myši, nadýchané nikotinového kouře, toto onemocnění nedostali. Je to prý tím, že kouření vyvolává kašel, uvolňující prach a usazeniny v plicích (tedy i těch z jaderných výbuchů).

Článek je obvyklým slepencem jakéhosi původního článku z internetu, nadávek na mizerné vědce, prošpikovaný temnými nitkami spiknutí a výsledkem je další šokující odhalení, převracející vše na hlavu, ve kterém obyčejný čtenář neví, kde končí fakta a kde začínají smyšlenky.

Nezbývá, než doporučit všem, kteří by si chtěli tak zdůvodnit a omluvit svůj zlozvyk, aby navštívili v článku tak pomluvené “lékařské nedouky” a nechali si ukázat nějakou pěknou vyoperovanou plíci pořádného kuřáka.

Teprve pak si mohou dát svou oblíbenou cigaretku. Věřte tomu, že na ni nebudou mít chuť. Ta plíce bude totiž úplně černá.

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 437

error: Kopírování zakázáno!