Jak jsme využili „služeb“ čínské medicíny

V roce 2004 jsem doprovodil manželku s jistými potížemi za jistou prý „tradiční“ čínskou lékařkou, MUDr. G.L., působící v Praze.

Byli jsme řádně ohlášeni na všední den ve 14:00 hod., a k paní doktorce jsme asi s tříminutovým předstihem dorazili.

Zatímco já seděl v předsíni, oddělené od obýváku, kde se odehrávalo vlastní „vyšetření“, jen jakýmsi špinavým závěsem, manželka přednesla jen úvod svých potíží. Řekla však jen první dvě věty, když kdosi zazvonil. Aby paní doktorka nebyla rušena, vyskočil jsem a otevřel dveře. Dovnitř nakráčela jakási paní, zalehla v místnosti, kde již seděla má manželka, na gauč a paní doktorka jí nasadila baňky na záda. Nestačila si však ani opět sednout k manželce a zvonil jí telefon. Jen ho položila, hned tu byl další zvonek, opět u dveří. Došla další dáma, usadila se na dalším gauči. Nebudu to protahovat a tak sdělím, že došla ještě třetí adeptka na baňkování, paní doktorka si vyřídila další dva telefonáty.

Už po prvním telefonátu mi bylo jasné, že nějaký zvláštní přístup nelze čekat a začal jsem si čas, věnovaný mé manželce, stopovat. Když to shrnu, paní doktorka manželce hmatem měřila tep na ruce a ta jí řekla asi 2 věty o svých potížích. Na víc neměla mezi baňkováním cizích návštěvnic a telefonáty šanci.

A výsledek?

Manželka obdržela namnožený papír A4 s několika (asi 10-12) doporučeními na správnou životosprávu a stravu, a paní doktorka jí řekla, aby zašla do blízké lékárny (se kterou je samozřejmě domluvena na přeposílání pacientů) a tam si zakoupila jakési čínské kuličky asi za 1000 Kč. Za tuto návštěvu měla paní doktorka tolik drzosti si říci 350 Kč.

V tu chvíli jsem samozřejmě řekl, že za 6 minut čistého času z uplynulé půlhodiny chtít tuto částku je nehoráznost, a že na to, že jsme byli řádně ohlášeni a objednáni, jsme očekávali přece jenom úplně jiný přístup, než vyřizování telefonátů, nebo řešení zdravotních problémů před cizími lidmi, navíc v době, kdy se měla paní doktorka věnovat nám.

Debata o této podobě „alternativní medicíny“ se zvrhla v prudkou hádku, ze které opakuji, že tato paní nemá nárok tady cokoli dělat. Samozřejmě jsme jí nic nezaplatili.

Taková je „čínská medicína“ v Praze.

-vs-

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 781

error: Kopírování zakázáno!