Zázračný Čang?

V Číně, Hongkongu a Tchaj-wanu vzniklo celé umění ovládání paranormálních sil zvané čchi kung (1). 

Tato orientální škola zahrnuje v prvé řadě dechové cvičení, jehož cílem je prodloužení života a osvěžení vnitřních orgánů.

Mistři tohoto směru pak tvrdí, že dokážou vnitřní energii (čchi) využít k léčení lidí. Svou sílu nemocnému vysílají přes konečky prstů na jimi přesně určené místo, které najdou díky svému, jakoby prý rentgenovému vidění.

Nejznámější představitel asijského umění Čang Bao-šeng (2) byl v roce 1983 přizván, aby vyléčil jednoho z pohlavárů komunistického režimu. Maršál Ji Ťia-ning, věrný druh vůdce Mao Ce-tunga, se těžce roznemohl. Jako hlavní představitel čínské kulturní revoluce byl pro tamní režim nepostradatelný, a tak vláda vyzkoušela všechny prostředky na jeho záchranu. Všechno se zdálo marné. Za maršála byl dokonce už sepsán oficiální nekrolog, ale v tu chvíli vstupuje na scénu spasitel Čang a jeho všemocná energie. Nejprve svým vnitřním zrakem vypátral problém a potom odstranil hlen z plic prominentního pacienta. Ten se jako zázrakem začal zotavovat. Léčitel s rentgenovýma očima už jen kontroloval následný průběh uzdravování a silou myšlenky reguloval jeho krevní tlak. Zásah shůry významnému muži prodloužil život o celé tři roky.

Mistr Čang díky svým nadpřirozeným dovednostem získal privilegované postavení a strana si ho hýčkala jako poklad. Čínské sdělovací prostředky se předháněly, kdo přinese oslavnější ódu na léčitele. Velice populární se stala kniha s všeříkajícím názvem „Superman Čang Bao-šeng“. Jisté zdroje dokonce tvrdí, že se významnou měrou podílel na čínském kosmickém programu.

„Před startem rakety ho pozvali, aby svým rentgenovým zrakem zkontroloval, jestli na zařízeních nejsou nějaké závady,“ vyprávěl jeden za zaměstnanců vesmírného střediska.

Odkazy

(1)   Čchi kung. Wikipedia, Internet:  https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cchi-kung
(2)  Zhang Baosheng. Wikipedia, Internet: https://en.wikipedia.org/wiki/Zhang_Baosheng

  • Paul Dong – Thomas E. Raffill: China’s Super Psychics. Marlowe & Company, New York, 1997, ISBN 1-56924-715-3

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 439

error: Kopírování zakázáno!