Starodávná hospoda

Když jsme, můj bývalý manžel a já v lednu 1985 převzali hostinec Býčí hlava ve Swintonu u Manchesteru, neměli jsme ani potuchy, jaké tajemné a tragické události nás tam očekávají. 

Starodávná hospoda byla sice vybudována již v 16. století, ale nic jiného nenasvědčovalo tomu, že by mohla být strašidelným domem.

Tak začíná své neuvěřitelné vyprávění Pamela Flahertová. Když se nastěhovala do hostince, začaly se odehrávat podivné věci. Často bylo slyšet kroky. Vypadalo to, jako by někdo chodil po kamenné a nikoli po dřevěné podlaze, která je nyní v hostinci zabudována. Světla na chodbách i v místnostech se sama od sebe rozsvěcovala a zhasínala. Z druhé telefonní přípojky se ozývalo dýcháni, přestože sluchátko leželo ve vidlici a nikdo z něj nevolal. To vše rozhodlo o uspořádání malého pokusu. Rodinný přítel Steve McRea a Pamelin otčím se rozhodli, že přečkají noc ve sklepě, kde k projevům neznámých sil docházelo nejčastěji, a o němž personál tvrdil, že zde viděl zjevení.

Oba muži se uvelebili na improvizovaném loži a nechali dveře sklepení zvenčí zavřít na závoru, aby se nikdo nemohl dostat dovnitř.

„Po nějaké době nás vzbudil strašný křik, vycházející z hloubky domu,“ vzpomíná Pamela Flahertová. „Můj muž a já jsme spěchali domů, otevřeli jsme dveře vedoucí do sklepa a uviděli Steva v obranném postoji a s obličejem bledým od strachu. Můj otčím ležel s hlavou zalitou krví bez hnutí pod schodištěm.

Když přišli oba do sklepa, žertovali ještě chvíli o svém podnikání a pak usnuli. Později  se  na  Stevovo volání probudil otčím. V temném prostoru svítilo několik červených a oranžových světel , která vypadala jako řada svislých a asi metr dlouhých neonových zářivek.

„Můj otčím se polekal a chtěl letět ke sklepním schodům. Ale neviditelná ruka jej zachytila za levé rameno a drsný hlas mu zašeptal do ucha: „Derek …“

To byla poslední věc, na kterou si vzpomínal, když zase přišel k sobě. Otčím se zranil, když ztratil rovnováhu. Dodnes je nejasné, zda zakopl, anebo ho cosi záhadného postrčilo. Záhy na to jsme Býčí hlavu prodali a vystěhovali se.

Archiv KPUFO

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 225

error: Kopírování zakázáno!