Lety vojenské lékařky

Vojenská lékařka Lýdia Lvovna Kljaksina v letech Velké vlastenecké války, po válce neurochirurg, prožila po leteckém útoku závažná zranění.

V jejích denících, nalezených po její smrti se našly zápisky o tom, že během doby, kdy byla v bezvědomí během útoku, zažila OOBE – zážitek odděleného vědomí. Těžce raněná byla v bezvědomí několik týdnů. V zápiscích popisuje rozhovory lékařů nad jejím bezvládným tělem, kteří jí už nedávali žádnou naději.

Její syn, také neurochirurg Michail Vasiljevič Ignatov, žijící nyní v Izraeli, vyprávěl, že jeho matka po válce trpěla nespavostí (spala pouze 5 hodin v týdnu) a často ji v noci nacházel ve stavu strnulého bdění. Během těchto stavů opouštěla své tělo a vydávala se, jak sama říkala, na „lety k jiným světům“. Také o nich jsou zmínky v jejích denících, včetně setkání s nějakými „Učiteli“ s plochými těly a kulatými hlavami.

Pokaždé, když se vrátila ze svého „letu“, udivovala své blízké záhadnými proroctvími, které nikdo nebral vážně.

Podle : Tonnel, č. 29/2008

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 443

error: Kopírování zakázáno!