Kde se bere zvláštní oranžová barva?

Zvláštní oranžovočervená barva se objevuje v uzavřených bytech, na tělech, povlečení i bytovém zařízení, k velkému podivu přítomných obyvatel.

Paní D. z Plzně se v roce 2005 dostavila do KPUFO a sdělila, že se opět objevily v jejím bytě zvláštní skvrny záhadné barvy.

Stalo se tak již podruhé. Dne 30.8.1997 se vrátila s přítelem ze zábavy kolem šesté hodiny ranní a šli spát. Po probuzení v 10. hodin dopoledne si všimla oranžových skvrn na koberci, které byly kulaté, ve velikosti 1 – 3 cm a pokrývaly kruhovou plochu o průměru 30 – 40 cm. Byly ještě vlhké, ale rychle zasychaly. Další skvrny byly na linoleu v kuchyni, kde byly větší, o velikosti 3 – 4 cm, ale ne tak syté, a již zaschlé. Skvrny na koberci začala okamžitě čistit, dokud byly vlhké. Látka byla mazlavá, rosolovitá, na chuť pálivá. Během dne se ukázalo, že skvrny jsou na různém oblečení, pověšeném na věšáku, ubruse, i na prádle, připraveném v koši na vyžehlení a to na jeho rubu i líci. (!) Skvrny od této barvy se nacházely i na chodbě a na každém druhém schodě. Skvrny nešlo normálně vyčistit ani poprvé vyprat. Naštěstí jeden kus prádla se podařilo zachovat a tak byly laboratorně vyloučeny organické sloučeniny, šlo o 97% roztok železa.

Při pozdějším rozhovoru s dcerou paní D. jí tato sdělila, že stejné skvrny se objevily i na džínách jejího přítele, se kterým byla na návštěvě u matky 28. a 29.8.1997. Džíny byly přehozeny přes noc na stolku pod oknem, a při odchodu z bytu byly v pořádku. Také na ubruse tohoto stolku byly skvrny na rubu tkaniny.
Případ postrádá jakékoliv rozumné vysvětlení. V bytě není žádné zvíře, všechna okna a dveře byla uzavřena.

Připomeňme si, že předchozí případy se odehrály jednak v Sušici, kdy pan N. po probuzení objevil na vnitřní straně povlečení deky ornament složený ze skvrn na ploše 40 x 30 cm, (3) jednak v jedné vesnici na sever od Plzně, kde ráno měli obyvatelé nejen tyto skvrny po bytě, ale i na rukou a ve slabinách, ale nikoli na povlečení lůžka. (!) Barvu nemohli z pokožky ani po týdnu koupání smýt a po návratu z dovolené, v uzamčeném domě se skvrny objevily opět.

Při porovnávání těchto případů v databázi anomálních jevů KPUFO se ukázalo, že každý z nich byl u jiného druhu jevu. Pan N. se probudil 18.7.1995 pouhých 200 metrů od největšího kruhu v obilí tehdejší sezóny (CC.1995.07.18.ČR.KT – Sušice) o průměru 20,4 m, tři měsíce před objevením skvrn (19.8.1995) na Plzeňsku oba manželé pozorovali UFO. Paní D. z Plzně si není žádné anomálie vědoma. Hledání dalších případů přineslo informaci o nesmytelné rosolovité skvrně ve sklepě domu, ve kterém docházelo k pozorování 3 stříbřitých postav.

Obracíme se i na další čtenáře, kteří zažili něco podobného, aby se nám ozvali. Žádáme zejména paní Tinu, která v diskusi popsala zřejmě stejný fenomén, aby nám urychleně napsala. Badatelé, prohledejte své archivy a pokuste se vyhledat další podobné případy. Jedině jejich důsledným průzkumem se můžeme v jejich objasnění pohnout kupředu.

Případy opět ukazují, jaké netušené spojitosti mohou mít anomální jevy.

Podle:

  • -mj- : Byl to únos ? ZAZ č. 4, roč. 1996, s. 2
  • -mj- : Oranžové ruce ? ZAZ č. 3, roč. 1997, s. 18
  • -vm- : Kroužky, kruhy, znamení. Časopis sušické radnice. 1995
  • Jehlička, M.: Ráno se probudili s oranžovýma rukama. Plz. deník, 22.10.1996
  • Archiv případů KPUFO, z.s.

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 205

error: Kopírování zakázáno!