Jasnovidný školák?

Jasnovidné schopnosti jsou zvláště cenné tam, kde vládne náhoda a vše závisí jen na ní. Jednou z takových sfér je vojenství. Mnozí vojevůdci se často obraceli o radu k jasnovidcům, astrologům i nejrůznějším věštcům.

Mnohé pověsti se vyprávějí o druhé světové válce. Hitler se prý často radil s různými mágy, ale k vítězství mu to nepomohlo.

Když se Wolf Messing proslavil tím, že předpověděl Hitlerovu porážku, odešel do SSSR, kde po zkouškách u Stalina natočil propagandistický film o svém příspěvku v boji s nacismem.

Zatímco Wolf Messing je všeobecně známý, Lev Fedotov nikoli. Prvním, kdo o něm přinesl zprávu v polovině 80. let minulého století, byl spisovatel Jurij Trifonov. Ten uchránil školní sešity, ve kterých tento moskevský školák psal svůj deník.

V něm přesně předpověděl začátek války s Německem na druhou polovinu června 1941, směry útoků, bombardování měst, v podstatě celý plán Barbarossa. Jde do takových podrobností, která města Němci obejdou, a která vezmou útokem. Přes tento chmurný obraz Levka věděl, že Rusové jednou budou „šturmovat Berlín“.

Pokud se domníváte, že toto všechno školák posledního ročníku základní školy vyčetl z tehdejších novin, mýlíte se. I když se vědělo, že válka je nevyhnutelná, tehdejší sovětské noviny nepsaly o válce, sám Stalin nevěřil v tak brzký začátek války a dělalo se vše pro to, aby se Německo nevyprovokovalo k útoku.

Zápis školáka z 21. června 1941: „Nyní, v tyto poslední dny, když k ránu usínám, ptám se sám sebe: Je možné, že v tuto chvíli na hranicích zazněly první výstřely? Nyní je možné očekávat začátek války den co den.“

V deníku Levka popsal někdy i sto stran za den. Po začátku války se četnost zápisů snížila. 12.července 1941 píše, že Amerika vstoupí do války tehdy, až to bude pro ni výhodné, neboť rádi vyrábí zbraně, utrácí čas na projednávání zákonů, ale nebojují rádi.

25. července 1941 napsal, že po vítězství nad fašismem čeká ještě další střet – s USA a Anglií, ale termín „studená válka“ ještě neznal.

Zahynul 25. července 1943 v bojích pod Tulou.

Je možné nazvat Lva Fedotova prorokem? On sám o tom říká, že vše ví na základě důkladného rozboru mezinárodní situace a za pomoci logických úvah.

Ovšem jakou logickou úvahou došel ke kosmickým letům? Zajímavý zápis je ze dne 27. prosince 1940, ve kterém popisuje rozhovor se spolužáky. V něm Levka předpověděl, že se v roce 1969 uskuteční let na Mars. I když se v určení cíle spletl, správně určil, že let začne v Americe. Náhoda?

Z ruských zdrojů

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 225

error: Kopírování zakázáno!