Existuje svatozář? (2)

Ruští biofyzici potvrdili, že aura existuje. Prokázali, že lidské tělo je opravdu schopné emitovat záření ve viditelné části spektra. Svatozář nad hlavami svatých je, s největší pravděpodobností – „spontánní ultra-slabé světélkování oxidačních procesů.“

 Nejzajímavější ovšem je, že tento objev Žuravlev a jeho kolegové udělali už před více jak 50 lety. Už v roce 1961 senzační výsledky jejich výzkumu byly studovány na Akademii věd SSSR.

A jaký byl výsledek? Komise konstatovala, že předložená vědecká práce nemá zásadní význam či praktické uplatnění…

V roce 2009 objev sovětských biofyziků znovuobjevili Japonci z Kyotské University a Technologického institutu v Tohoku.

Výzkumníci umístili obnažené osoby do zcela temné místnosti, kde seděli po dobu 20 minut. Během této doby dobrovolníky snímaly citlivé kamery, schopné detekovat i jednotlivé fotony. Záznam byl opakován každé tři hodiny od 10 hodin ráno do 22 hodin večer. Po vyhodnocení záznamu se potvrdilo, že lidské tělo svítí ve viditelné části spektra – to znamená, že vypouští fotony. Záření je velmi přízračné a slabé – tisíckrát méně intenzivní než lidské oko dokáže detekovat.

Ale existuje.

Což potvrdilo zjištění sovětských vědců před 50 lety. Japonci nyní doufají v Nobelovu cenu, a rozhodně nejsou bez šancí…

Fotografie aury?

Již asi 15 let se propaguje fotografování aury. Je možné získat snímek s nějakým docela jasným zářením kolem těla.

Někteří léčitelé podle jeho barvy, jasnosti aj. kritérií, které jsou známy jen jim, posuzují lidskou kondici.

O co jde? Je to dovedná manipulace.

Fotografie, vzniklé z těchto speciálních kamer, vznikají z údajů kožního odporu, sejmutého ze snímačů, na kterých musí klient držet ruku. O žádnou auru vůbec nejde.

Kirlianův efekt

Kirlianův efekt, i když se často označuje jako aura, nic takového není. Vzniká tehdy, když jsou objekty umístěny v elektromagnetického pole. Pak objekty opravdu začíná obklopovat jakási „aura“.

Jenže ta není výsledkem fungování živého organismu. Prostě z povrchu jakéhokoliv objektu vylétají elektrony, které ionizují vzduch. Tato záře pak zachycena na film.

Úplně stejně září těla živočichů, živá i mrtvá, ale i listy rostlin, nebo i kameny nebo kusy železa.

Vzniká však velmi pěkný a působivý barevný obraz, který zaujme a oklame mnohé lidi, neznalé podstaty tohoto jevu.

Kirlianův efekt nemá s fungováním živého organismu nic společného. Nenese žádnou informaci o podstatě takto zkoumaného objektu.

Čtěte více:

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 225

error: Kopírování zakázáno!